MPMA10015001AT1
DigiKeys produktnummer
764-1015-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1015-1-ND - Remsbit (CT)
764-1015-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPMA10015001AT1
Beskrivning
RES NETWORK 2 RES 1K, 5K OHM
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k, 5k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Spänningsdelare 2 Resistansnät matriser ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Kategori
Effekt per element
100mW
Tillverkare
Vishay Dale Thin Film
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Kretstyp
Spänningsdelare
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Resistans (Ohm)
1k, 5k
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±0,1%
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Antal motstånd
2
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Storlek/dimension
L 0,113" x B 0,051" (2,86 x 1,30mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±3ppm/°C
Höjd - monterad (max)
0,044" (1,12mm)