M55342H12B100ERT1
DigiKeys produktnummer
764-M55342H12B100ERT1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M55342H12B100ERT1
Beskrivning
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Militärklassad, icke-induktiv Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M55342H12B100ERT1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
R (0,01 %)