M-0402K10R0FST1
DigiKeys produktnummer
M-0402K10R0FST1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M-0402K10R0FST1
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M-0402K10R0FST1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,042" x B 0,022" (1,07 x 0,56mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)