D55342E07B100DRT5
DigiKeys produktnummer
764-D55342E07B100DRT5TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D55342E07B100DRT5
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Militärklassad, icke-induktiv Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
D55342E07B100DRT5 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)
Tolerans
Antal termineringar
2
Effekt (Watt)
Haverifrekvens
R (0,01 %)