AORN100-1AT5
DigiKeys produktnummer
764-AORN100-1AT5TR-ND - Remsa och spole (TR)
764-AORN100-1AT5CT-ND - Remsbit (CT)
764-AORN100-1AT5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AORN100-1AT5
Beskrivning
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k, 100k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Kategori
Effekt per element
100mW
Tillverkare
Vishay Dale Thin Film
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Kretstyp
Isolerad
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Resistans (Ohm)
1k, 100k
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±0,1%
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Antal motstånd
4
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Storlek/dimension
L 0,194" x B 0,157" (4,93 x 3,99mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±5ppm/°C
Höjd - monterad (max)
0,068" (1,73mm)