WKO332KCPDH0KR
DigiKeys produktnummer
WKO332KCPDH0KR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WKO332KCPDH0KR
Beskrivning
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3300 pF ±10% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
WKO332KCPDH0KR Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,591" diam. (15,00mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,709" (18,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)