VY2472M49Y5US6UV7
DigiKeys produktnummer
BC5248CT-ND - Remsbit (CT)
BC5248TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY2472M49Y5US6UV7
Beskrivning
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
EDA-/CAD-modeller
VY2472M49Y5US6UV7 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,650" (16,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)