VY2472M49Y5US6TL0
DigiKeys produktnummer
56-VY2472M49Y5US6TL0TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY2472M49Y5US6TL0
Beskrivning
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)