VY2472M49Y5UG63V7
DigiKeys produktnummer
56-VY2472M49Y5UG63V7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY2472M49Y5UG63V7
Beskrivning
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
EDA-/CAD-modeller
VY2472M49Y5UG63V7 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,650" (16,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)