VY2472M41Y5VS63V7
DigiKeys produktnummer
BC3312-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY2472M41Y5VS63V7
Beskrivning
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5V (F) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VY2472M41Y5VS63V7 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)