VY2102M29Y5UG63V7
DigiKeys produktnummer
56-VY2102M29Y5UG63V7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY2102M29Y5UG63V7
Beskrivning
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±20% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VY2102M29Y5UG63V7 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,295" diam. (7,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,453" (11,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)