VY1332M59Y5UG63V0
DigiKeys produktnummer
56-VY1332M59Y5UG63V0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY1332M59Y5UG63V0
Beskrivning
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3300 pF ±20% 760VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
EDA-/CAD-modeller
VY1332M59Y5UG63V0 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Storlek/dimension
0,591" diam. (15,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,748" (19,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)