VY1222M47Y5UG63V0
DigiKeys produktnummer
56-VY1222M47Y5UG63V0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VY1222M47Y5UG63V0
Beskrivning
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±20% 760VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VY1222M47Y5UG63V0 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y1
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,472" diam. (12,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)