SFR25H0001009FR500
DigiKeys produktnummer
BC4399TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC4399CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR25H0001009FR500
Beskrivning
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Effekt (Watt)
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)