SFR25H0001000FR500
DigiKeys produktnummer
BC4390TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC4390CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR25H0001000FR500
Beskrivning
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)