SFR25H0001000FR500 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SFR25H0001000FR500 |
Beskrivning | RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Sammansättning |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm) |