SFR2500002009FR500
DigiKeys produktnummer
56-SFR2500002009FR500TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-SFR2500002009FR500CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR2500002009FR500
Beskrivning
RES 20 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)