SFR2500001509FR500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 24 253
Datablad
Similar
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
15 Ohms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
SFR2500001509FR500
DigiKeys produktnummer
PPC15.0YTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR2500001509FR500
Beskrivning
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)