S101K29SL0N6TK5R
DigiKeys produktnummer
BC5255TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC5255CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S101K29SL0N6TK5R
Beskrivning
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±10% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer SL Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
S101K29SL0N6TK5R Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,295" diam. (7,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,453" (11,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)