PTCCL09H541DTE är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 1 082
Datablad
Keramisk PTC återställningsbara säkringar 30V 540 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
PTCCL09H541DTE
DigiKeys produktnummer
56-PTCCL09H541DTETR-ND - Remsa och spole (TR)
56-PTCCL09H541DTECT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTCCL09H541DTE
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 540MA RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Resistans - 25°C (Typ)
1.9 Ohms
Tillverkare
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,335" diam. x 0,157" T (8,50mm x 4,00mm)
Typ
Keramisk
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Spänning - max
30V
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
540 mA
Godkännande myndighet
UR
Ström - trippning (It)
810 mA
Basproduktens nummer
Ström - max
6 A