PR02FS0204709KR500
DigiKeys produktnummer
BC3362TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC3362CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PR02FS0204709KR500
Beskrivning
RES 47 OHM 10% 2W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±10% 2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamsäker, säkring, pulsmotstånd, säkerhet Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamsäker, säkring, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,154" x L 0,394" (3,90 x 10,00mm)