NTCLE203E3502SB0
DigiKeys produktnummer
BC2732-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NTCLE203E3502SB0
Beskrivning
THERMISTOR NTC 5KOHM 3984K BEAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
NTC-termistorer 5k Kula
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NTCLE203E3502SB0 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillverkare
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Effekt - max
100 mW
Förpackning
Bulk
Längd - ledarlängd
1,61" (41,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans i Ohm @ 25°C
5k
Grad
Automotive
Resistanstolerans
±2,2%
Godkännande
AEC-Q200
B-värdestolerans
±0,5%