NTCLE100E3502GB0
DigiKeys produktnummer
BC3402-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NTCLE100E3502GB0
Beskrivning
THERMISTOR NTC 5KOHM 3977K BEAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
NTC-termistorer 5k Kula
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NTCLE100E3502GB0 Modeller
Kategori
B25/85
3977K
Tillverkare
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Effekt - max
500 mW
Artikelstatus
Aktiv
Längd - ledarlängd
0,89" (22,50mm)
Resistans i Ohm @ 25°C
5k
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistanstolerans
±2%
Inkapsling/låda
Kula
B-värdestolerans
±0,75%