NFR25H0004709JA500
DigiKeys produktnummer
BC4681CT-ND - Remsbit (CT)
BC4681TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFR25H0004709JA500
Beskrivning
RES 47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamsäker, säkring, säkerhet Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)