NFR0100001000JR500
DigiKeys produktnummer
PPC100CTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFR0100001000JR500
Beskrivning
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 1W Hålmonterade resistorer Axiell Flamsäker, säkring, säkerhet Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamsäker, säkring, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)