MRS25000C2053FCT00
DigiKeys produktnummer
56-MRS25000C2053FCT00CT-ND - Remsbit (CT)
56-MRS25000C2053FCT00TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS25000C2053FCT00
Beskrivning
RES 205K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
205 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MRS25000C2053FCT00 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)