MRS25000C1000FRP00
DigiKeys produktnummer
56-MRS25000C1000FRP00TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-MRS25000C1000FRP00CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS25000C1000FRP00
Beskrivning
RES 100 OHM 0.6W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MRS25000C1000FRP00 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Sammansättning
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)