MRS16000C3909FCT00
DigiKeys produktnummer
56-MRS16000C3909FCT00CT-ND - Remsbit (CT)
56-MRS16000C3909FCT00TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS16000C3909FCT00
Beskrivning
RES 39 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
39 Ohms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MRS16000C3909FCT00 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)