MRS16000C1509FRP00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 1 015
Datablad
15 Ohms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
MRS16000C1509FRP00
DigiKeys produktnummer
MRS16000C1509FRP00-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS16000C1509FRP00
Beskrivning
RES 15 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)