MRS16000C1201FCT00
DigiKeys produktnummer
BC3925CT-ND - Remsbit (CT)
BC3925TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MRS16000C1201FCT00
Beskrivning
RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MRS16000C1201FCT00 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Sammansättning
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)