MKT1820522255 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 681
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 1 445
Datablad
2.2 µF Filmkondensator 160V 250V Polyester, metalliserad Radial
MKT1820522255
DigiKeys produktnummer
MKT1820522255-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKT1820522255
Beskrivning
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,043" x B 0,413" (26,50 x 10,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,728" (18,50mm)
Tolerans
±10%
Terminering
PC-stift
Märkspänning - AC
160V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
250V