MKP385E61563KYM2T0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Bilden för MKP385E61563KYM2T0 är inte tillgänglig
MKP385E61563KYM2T0
DigiKeys produktnummer
56-MKP385E61563KYM2T0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP385E61563KYM2T0
Beskrivning
CAP FILM 15UF 10% 630VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µF Filmkondensator 220V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MKP385E61563KYM2T0 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 2,264" x B 1,378" (57,50 x 35,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
1,988" (50,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
2,067" (52,50mm)
Märkspänning - AC
220V
Tillämpningar
Fordon, hög frekvens, omkoppling, hög puls, DV/DT, snubber
Märkspänning - DC
630V
Klassificeringar
AEC-Q200
Dielektriskt material
Egenskaper
Hög temperatur
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mOhms