MKP385E44740JKI2B0
DigiKeys produktnummer
56-MKP385E44740JKI2B0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP385E44740JKI2B0
Beskrivning
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RAD
Detaljerad beskrivning
0.47 µF Filmkondensator 200V 400V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Påse
Storlek/dimension
L 1,220" x B 0,394" (31,00 x 10,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,772" (19,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - AC
200V
Tillämpningar
Fordon, hög frekvens, omkoppling, hög puls, DV/DT, snubber
Märkspänning - DC
400V