MKP385E2122AKFM2B0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Bilden för MKP385E2122AKFM2B0 är inte tillgänglig
MKP385E2122AKFM2B0
DigiKeys produktnummer
56-MKP385E2122AKFM2B0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP385E2122AKFM2B0
Beskrivning
CAP FILM 1200PF 10% 2KVDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1200 pF Filmkondensator 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
EDA-/CAD-modeller
MKP385E2122AKFM2B0 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,276" (17,50 x 7,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,535" (13,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
700V
Tillämpningar
Fordon, hög frekvens, omkoppling, hög puls, DV/DT, snubber
Märkspänning - DC
2000V (2kV)
Klassificeringar
AEC-Q200
Dielektriskt material
Egenskaper
Hög temperatur
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.188 Ohms