MKP385368125JI02W0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Bilden för MKP385368125JI02W0 är inte tillgänglig
MKP385368125JI02W0
DigiKeys produktnummer
MKP385368125JI02W0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP385368125JI02W0
Beskrivning
CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD
Detaljerad beskrivning
0.068 µF Filmkondensator 450V 1250V (1,25kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-110°C
Storlek/dimension
L 1,024" x B 0,276" (26,00 x 7,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,650" (16,50mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
450V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
1250V (1,25kV)