MKP383236200JFI2B0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
3600 pF Filmkondensator 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
MKP383236200JFI2B0
DigiKeys produktnummer
MKP383236200JFI2B0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP383236200JFI2B0
Beskrivning
CAP FILM 3600PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,236" (17,50 x 6,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
700V
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - DC
2000V (2kV)