MKP383215250JI02W0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
1500 pF Filmkondensator 900V 2500V (2,5kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
MKP383215250JI02W0
DigiKeys produktnummer
MKP383215250JI02W0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP383215250JI02W0
Beskrivning
CAP FILM 1500PF 5% 2.5KVDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Storlek/dimension
L 1,024" x B 0,236" (26,00 x 6,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,610" (15,50mm)
Tolerans
±5%
Terminering
PC-stift
Märkspänning - AC
900V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
2500V (2,5kV)