MKP1848S55050JK2A
DigiKeys produktnummer
2870-MKP1848S55050JK2A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MKP1848S55050JK2A
Beskrivning
CAP FILM 5UF 5% 500VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 µF Filmkondensator 500V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MKP1848S55050JK2A Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,240" x B 0,945" (31,50 x 24,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
500V
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Egenskaper
Låg ESR; låg ESL; lång livslängd
ESR (Equivalent Series Resistance)
17.5 mOhms