MFU0603FF00750P500
DigiKeys produktnummer
749-MFU0603FF00750P500TR-ND - Remsa och spole (TR)
749-MFU0603FF00750P500CT-ND - Remsbit (CT)
749-MFU0603FF00750P500DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFU0603FF00750P500
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
750 mA AC 32 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
MFU0603FF00750P500 Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
0.002
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" x H 0,018" (1,55 x 0,85 x 0,45mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.262 Ohms