MBB02070C1002FRP00
DigiKeys produktnummer
56-MBB02070C1002FRP00TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-MBB02070C1002FRP00CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBB02070C1002FRP00
Beskrivning
RES 10K OHM 0.6W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,098" x L 0,256" (2,50 x 6,50mm)