MBA02040C6803FC100
DigiKeys produktnummer
56-MBA02040C6803FC100CT-ND - Remsbit (CT)
56-MBA02040C6803FC100TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C6803FC100
Beskrivning
RES 680K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
680 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm
Kategori
Effekt (Watt)
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)