MBA02040C4701FC100
DigiKeys produktnummer
BC3517CT-ND - Remsbit (CT)
BC3517TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C4701FC100
Beskrivning
RES 4.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
4.7 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)