MBA02040C4700FC100
DigiKeys produktnummer
BC3515CT-ND - Remsbit (CT)
BC3515TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C4700FC100
Beskrivning
RES 470 OHM 0.4W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 Ohms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MBA02040C4700FC100 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)