MBA02040C2701FCT00
DigiKeys produktnummer
BC3266CT-ND - Remsbit (CT)
BC3266TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C2701FCT00
Beskrivning
RES 2.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
2.7 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)