MAL229967102E3
DigiKeys produktnummer
4863PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL229967102E3
Beskrivning
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar 110mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
4.41 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
6.615 A @ 10 kHz
Impedans
110 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,575" diam. (40,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
3,228" (82,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
110mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C