MAL229957681E3
DigiKeys produktnummer
4862PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL229957681E3
Beskrivning
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar 160mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
3.34 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
5.01 A @ 10 kHz
Impedans
110 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
2,835" (72,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C