MAL229956122E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Chemi-Con
I lager: 320
1200 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar 110mOhm vid 100 Hz 5000tim vid 105°C
MAL229956122E3
DigiKeys produktnummer
4859PHBK-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL229956122E3
Beskrivning
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
4.34 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
6.51 A @ 10 kHz
Impedans
80 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
3,228" (82,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
110mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste - 4 ledningar
Arbetstemperatur
-40°C-105°C