MAL225977181E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
TDK
180 µF 450 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 650mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
MAL225977181E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225977181E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225977181E3
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
1.29 A @ 100 Hz
Förpackning
Box
Rippelström @ hög frekvens
1.935 A @ 10 kHz
Impedans
460 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
650mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C