MAL225967221E3
DigiKeys produktnummer
BC5048-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225967221E3
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 540mOhm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.48 A @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.22 A @ 10 kHz
Impedans
380 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
540mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C