MAL225957101E3
DigiKeys produktnummer
BC5041-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225957101E3
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,12Ohm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
870 mA @ 100 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.305 A @ 10 kHz
Impedans
760 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,12Ohm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C